חדר עבודה, אילוסטרציה. יותר ויותר אנשים בוגרים עובדים מהבית (או מבית הקפה), לעתים גם במשרה מלאה - דיברנו איתם. תצלום מתוך Flickr. צילום: The Republic Of Veggie .com

לקחת את העבודה הביתה

השינויים הטכנולוגיים הולכים ומייתרים את אחד המוסדות החשובים בתרבות: המשרד. יותר ויותר אנשים בוגרים עובדים מהבית (או מבית הקפה), לעתים גם במשרה מלאה. שמענו מכמה מהם על היתרונות, החסרונות, ואיך לא משתגעים

היום זה כבר די ברור: הטכנולוגיה שינתה ללא היכר את עולם העבודה. והיא ממשיכה ומשנה אותה כל העת. הזמינות שהיא מאפשרת סוגרת פערי מרחק וזמן, מה שמציב סימן שאלה מעל הצורך הפיזי במשרד. ההתפתחות הזאת הובילה מקומות עבודה לא מעטים להציע לעובדים לעבוד מהבית – אפשרות שעשויה להיראות במבט ראשון חלומית (בוודאי עבור מי שמתגורר בפריפריה המרוחקת), אבל מתברר שיש לה גם מספר חסרונות. בנוסף, עבור עובדים עצמאיים רבים, פרילנסרים, עבודה מהבית היא כורח המציאות, שכן הם אינם עובדים בארגון אחד, אלא נמצאים בקשר עם מספר רב של לקוחות פרטיים.

טליה צוברי, בת 25 מתל אביב, עובדת בחברת "ספרא", שאחראית על ניהול דפי פייסבוק ואינסטגרם עבור לקוחות מתחום האוכל, הביגוד והפנאי. משרדי החברה נמצאים בירושלים, אך היא, כמו רוב העובדים בחברה – עובדת מהבית בשלט רחוק. היא החלה לעבוד ב"ספרא" לפני כחודשיים. "אני אחראית על ניהול דפי המדיה החברתית של לקוחות – כתיבת פוסטים, עיצוב וגרפיקה של התמונות והמודעות, קידום ממומן של הפוסטים ועוד", היא מספרת על המשרה. "אני עובדת כמלצרית בבר, חיפשתי עבודה נוספת בתחום שאותו אני לומדת ולא רציתי את העומס של משמרות ארוכות וקבועות. זו הסיבה שעבודה מהבית היתה מאוד נוחה בשבילי".

אז מה בעצם היתרונות של עבודה מהבית?

"היא מאוד דינאמית – אני יכולה לעבוד תוך כדי שיעור משעמם, באוטובוס דרך הפלאפון, מהמיטה או מבית קפה וכמובן רק בזמן שמתאים לי. בזמן העבודה אני יכולה להתעסק בעוד הרבה דברים שלא קשורים לעבודה כמו לימודים, חברים, ואפילו להאזין למוזיקה או לצפות בטלוויזיה תוך כדי. אני קובעת מתי ואיפה לעבוד והאם לקחת הפסקה ומתי, זה כיף וגמיש. מה שכן, זה דורש ממני להיות זמינה תמיד – אין שעות מסוימות בהן אני עובדת. לכן גם השכר הוא גלובלי. הוא נקבע בהתאם לכמות הלקוחות שיש לי ובהתאם לדרישות שלהם".

אז הכל ורוד בעבודה מהבית?

"אין ספק שהעבודה מהבית מאוד נוחה, בעיקר בגלל הגמישות של השעות והאפשרות להחליט איפה ומתי לעבוד. עם זאת, צריך המון משמעת עצמית. לקח לי הרבה זמן להבין איך לסדר את הזמן ולמצוא את האיזון כדי להצליח לעבוד מהבית. מה גם שבכל עבודה אחרת אפשר להגיע, לעבוד מספר שעות ולהשאיר את העבודה במשרד, או במקרה שלי בבר – ולא לקחת אותה איתך הביתה. בניהול הלקוחות אין את זה. העבודה היא מסביב לשעון, תמיד יש משהו שצריך להגיב עליו או לתקן. בגלל זה הגבלתי את שעות העבודה שלי מתשע בבוקר ועד שמונה בערב, ואני מסרבת לעבוד בשבת".

גם עומר זרז'בסקי, בת 24 מתל אביב, בחרה בעבודה שמאפשרת לה לעבוד מהבית. במקרה שלה, זה מעט אירוני לאור העובדה שהתפקיד שלה הוא, ובכן, מנהלת המשרד. "אני עובדת זה חצי שנה בחברת 'Traffication' שזו חברה שעוסקת בקנייה ומכירה של שטחי פרסום באינטרנט. מדובר בחברה מאוד קטנה שמורכבת מפחות מחמישה אנשים. בגדול, אני אחראית על כל נושאי האדמיניסטרציה של ניהול המשרד – גביית תשלום, הוצאת חשבוניות, תשלומים לספקים, התנהלות מול הבנקים ומשרדי עורכי הדין ורואי החשבון שאנחנו עובדים מולם. אני מגיעה בוקר אחד בשבוע למשרד, למספר שעות, וכל שאר הזמן עובדת מהבית, בשעות שבהן אני יכולה. כמובן שזה תלוי גם באנשים שאני עובדת מולם ובשעות הפעילות. מדובר בעבודה אינטנסיבית שדורשת השקעה והתעסקות רבה. אך בגלל האפשרות לעבוד מהבית זה אידיאלי עבורי כסטודנטית – זה נוח ומאפשר לשלב לי עוד דברים מעבר לעבודה".

איך מתבצע התשלום?

"התשלום הוא לפי שעה. אני מבצעת מעקב אחר שעות העבודה שלי ובסוף החודש מעבירה קובץ מסודר עם השעות שעבדתי".

המודל המשולב

מנתונים מעניינים שקיבלנו מאתר הדרושים AllJobs, עולה שחיפוש העבודה תחת הפרמטר "עבודה מהבית" עלה בכ-40% במהלך השנה האחרונה. חיפוש האפשרות לעבוד מהבית תחת התחום "סטודנטים" עלה ב-30% לעומת שנה שעברה. בראש רשימת התחומים בהם הפרמטר של חיפוש עבודה מהבית הוא הגבוה ביותר ניצבים תחומי ה"אדמיניסטרציה", "כללי וללא ניסיון", "אינטרנט", "כספים וכלכלה", "הוראה, חינוך והדרכה", "עיצוב" ואיך לא – "סטודנטים".

עינב בוימפלד, מנהלת התוכן והמחקר של AllJobs, מסבירה: "ממחקרים שונים בתחום התעסוקה עולה כי עבודה מהבית היא אחת משלוש ההטבות המשמעותיות ביותר שמעסיק יכול להציע לעובד. באופן טבעי בשנים האחרונות יש לא מעט משרות שמאפשרות לעבוד מהבית. תעשיית ההיי-טק הובילה את המגמה הזו כיוון שמדובר בתחומי עיסוק הכוללים, ברוב המקרים, עבודה מול מחשב ולא מול אנשים.

"המודל הכי חזק היום הוא המודל המשולב. שבו חברות מאפשרות לעובדים לעבוד חלק מהזמן במשרד וחלק מהזמן מהבית. עבורן – מדובר בפיתרון אידיאלי, כיוון שבאופן הזה הם גם שומרים על קשר רציף עם העובד וגם מאפשרים לו את הגמישות שהוא צריך. גם עבור העובד מדובר באיזון נכון, שמאפשר ליהנות גם מההווי החברתי של המשרד וגם מהשקט של עבודה מהבית. זה מצב שהוא win win לשני הצדדים".

העבודה עלולה להרגיש בודדה

הילה נחום, בת 24 מרמת גן, עובדת בתנועת הנוער "האיחוד החקלאי". היא דוגמה חיה למודל המשולב שעליו מדברת בוימפלד. "אני עובדת כמדריכת קומונה של מתנדבי שנת שירות (שנת התנדבות לפני הצבא) במגדל העמק, כשהעבודה מורכבת משני חלקים: הנחייה והדרכת קבוצת המתנדבים בקומונה – החלק הזה מתבצע אחת לשבוע כאשר אני מגיעה אליהם, פיזית – והחלק השני של התפקיד, שכולל ניהול לו"ז משימות של הקומונה ותיאום בין כלל הגורמים, מתבצע בעיקר מהבית. הבחירה אם להגיע לעבוד במשרדי התנועה או לבצע את המשימות מהבית נתונה להחלטתי, זאת מלבד פגישות שנקבעות מראש".

נחום מספרת שהתנועה פתחה את האפשרות לעבוד מהבית רק לאחרונה. "עד לא מזמן היתה הגדרת משרה אחידה, כלומר מספר שעות עבודה קבוע, והמשכורת נקבעה מראש בהתאם. אופי העבודה הוא מאוד גמיש משום שאני עובדת בעיקר עם אנשים. זה כולל הרבה שיחות טלפון, מיילים, פגישות, סמינרים והכשרות שכוללים גם שינה מחוץ לבית ועבודה בסופי שבוע. תנועת הנוער הבינה שבגלל שרוב העבודה היא בלתי פורמאלית ולא מתבצעת רק בשעות הפעילות של המשרד, הם צריכים להיות הוגנים יותר עם העובדים מבחינת שעות העבודה".

השינוי נעשה באופן ארגוני, בשיתוף עם עורך דין לדיני עבודה. "נקבע שכל עובד מפעיל שעון נוכחות דרך אפליקציה, גם כאשר הוא עובד מהבית – שולח מיילים, בונה הדרכות, מענה לטלפונים", היא מספרת. "ועכשיו, המשכורת מורכבת משכר בסיס ותשלום על נסיעות בימים בהם אני מגיעה לקומונה או למשרד. במידה שאני עוברת את כמות שעות המשרה שלי בחודש – אני מקבלת תוספת שעתית לשכר. בעקבות השינוי הזה העובדים מקבלים תוספת על שכר שעתי על שינה מחוץ לבית, זה משהו חדש שמאוד משפר את תנאי ההעסקה".

נחום לא בחרה את העבודה בגלל האפשרות לעבוד מהבית, שכן כשהתחילה לעבוד שם, האפשרות בכלל לא היתה קיימת. כבוגרת התנועה, היא בחרה לעבוד בה מתוך אמונה בקומונה ורצון לעבוד במקום שיש לו השפעה על החברה. אבל היא מודה שהאפשרות לעבוד מהבית שדרגה את תנאי העבודה מבחינתה: "אני מאוד נהנית לעבוד מהבית, אני מרגישה שבעבודה שלי יש את השילוב המושלם – יום הליווי עצמו בקומונה, שכולל הרבה מגע אנושי ואנשים טובים, ואילו את שאר המשימות אני מבצעת מהבית, מהאוניברסיטה בשעות חופשיות ואפילו תוך כדי השיעור. זה מאוד נוח לי בתור סטודנטית. הזמן שלי הוא יקר, והאפשרות לעבוד מהבית מורידה ממני את ההתעסקות בנסיעות ותזוזות ממקום למקום".

לצד כל היתרונות הללו, מציינת הילה חסרון אחד מרכזי, והוא בהרגשה. "עבודה מהבית עלולה להרגיש לפעמים מאוד בודדה. יש לי מנהלת שאחראית עליי, אבל רוב העבודה מתבצעת לבד ולפי פרויקטים. אני חושבת שסביבת עבודה זה דבר מאוד חשוב גם מבחינה חברתית, ובמקומות עבודה שמאפשרים עבודה מהבית זה יכול להתפספס קצת. עוד חסרון יכול להיות חסרון כלכלי – אם לא משלמים לך כמו שצריך, אתה יכול בקלות למצוא את עצמך עובד מסביב לשעון מבלי שזה יהיה מתגמל, מה גם שברוב העבודות כפרילנס לא מקבלים הפרשות ותנאים סוציאליים".

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של מגזין כותרת*

זכויות עובדים טכנולוגיה טרנדים יחסי עבודה כללי      
{ לכתבה "לקחת את העבודה…" לא התפרסמו תגובות }

{ הוספת תגובה }

* כתובת המייל לא תופיע בתגובות