אוסקר ווילד מעיין ב"רשימת קריאה". צילום מתוך ויקיפדיה

רשימת קריאה (1): האם אנדרואידים מאוימים מסקס עם כבשים חשמליות?

איך בינה מלאכותית לא תשמיד את האדם, מדוע גם בנים סובלים ממין, מה היטלר לימד אותנו על טראמפ ואיך זה בדיוק מרגיש כשיורים בך ארבעה כדורים מקרוב. מדי שבוע נגיש את האייטמים הכי מעניינים שנתקלנו בהם. אין בעד מה

ההיסטוריון האמריקאי, טימותי סניידר, שפרסם זמן קצר לאחר בחירת טראמפ חיבור קצר המסביר כיצד יש להתנגד אליו, בשם "על העריצות", מתראיין למוסף "כלכליסט". הוא מעלה נקודות דמיון בין דרכו של טראמפ לשלטון לדרכו של היטלר, ומסביר שההיסטוריה אולי לא חוזרת על עצמה אף פעם במדויק, אבל היא מרחיבה את אופקינו לגבי האפשרויות שטומן בחובו העתיד. עוד הוא מפרט את חששו מגרסה אמריקאית של שרפת הרייכסטאג. במאמר הקצר והמעניין הזה, "הפוליטיקה של הנוסטלגיה" (באנגלית), נטען כיצד פוליטיקה הופכת מסוכנת כשהיא מתבססת על זיכרון שקרי של העבר, כזה שמייפה אותו במקום להתייחס אליו באופן ביקורתי ונוקב.

"מעולם לא היתה טכנולוגיה שהאנושות ציפתה לה וחששה ממנה כמו הבינה המלאכותית", מכריזה כותרת המשנה של כתבה מעניינת ב"דה-מרקר", הבוחנת את הנושא ממספר זוויות. הבינה המלאכותית עתידה לשנות ללא היכר את פני הרפואה ועשויה לפתור בעיות יסוד, אבל המחיר עלול להיות עצום. זה מסוג הדברים שאפשר אולי לדעת איך יתחילו, אבל לא איך ייגמרו, והאם תיאבד בדרך השליטה של בני האדם על כדור הארץ. נשמע מופרך? לפי יובל נוח הררי, שמתראיין כאן באריכות בפודקאסט המומלץ של עזרא קליין, אין בכלל שאלה שהיא תיאבד.

שגרירהּ לשעבר של ארצות הברית בישראל, דן שפירו, מתראיין בפודקאסט של דייויד אקסלרוד, The Axe files, בעצמו יועץ בכיר בממשל אובמה, ומספר בלשונו הדיפלומטית-משהו על הקדנציה הבלתי אפשרית שנקלע אליה. הוא אומר שהאמירה של ביבי על ה"ערבים הנוהרים" ביום הבחירות היתה "מכוערת", טוען שגם הפלסטינים אכזבו אותו ואומר שהוא מופתע לטובה מהתפקוד של טראמפ בנושא הישראלי-פלסטיני (אבל מעבר אליו חושב שיחסי החוץ של ארצות הברית בקריסה). פודקאסט מומלץ נוסף, "גיקונומי", מארח את יהודה גליק – חבר הכנסת של הליכוד שניצל בעבר מניסיון התנקשות של פלסטיני בעקבות פעילותו למען תפילה בהר הבית. גליק, איש מעניין, מבהיר שהאסלאם והפלסטינים אינם האויב שלו, שמיקי זהר ודוד ביטן עושים נזק עצום לליכוד ומספר איך זה מרגיש כשיורים בך ארבעה כדורים מטווח אפס (הוא זוכר במדויק את רגע הירי, ובמיוחד את העובדה שלא כאב לו ב-כ-ל-ל).

ואפרופו גברים כואבים, במגזין סוף השבוע של Mako מפנים זרקור לקשיים שסקס מזמן לעתים עבור גברים – הציפיות, הלחצים החברתיים ועוד. ציטוט לא בלתי מייצג: "היא היתה הרבה יותר מנוסה ממני, הרגשתי שיש לה ציפיות וזה היה מאוד מלחיץ. כשהתמזמזנו נזהרתי לא לשלוח לה ידיים לחזה ולתחת, נתתי לה להוביל, אבל היא לא הפסיקה לשדר – קדימה, כמה פורפליי אפשר. אמרתי לה שאני מנסה להכיר את הגוף שלה ולהתקרב אליה, והיא אמרה 'אז בוא תהיה בתוכי'. הסתבכתי עם הקונדום ונכנסתי ללופ של חרדת ביצוע משפילה".

ובקטנה: המונולוגים של אסף הראל חוזרים לאתר "הארץ", כפי שאפשר ללמוד מהסרטון המצחיק הזה, ה"עוקץ" מראיינות את עו"ד ברק כהן על ההטרל/ד/ה של מירי רגב, צליל אברהם מסכמת את הסדרה "בנות", בפודקאסט שעקב אחרי כל פרקי העונה האחרונה, וכאן אפשר ללמוד בעשר דקות מדוע בני האדם כל כך גרועים בהפנמה של שינויי האקלים – אלה שהבינה המלאכותית אמורה להציל אותנו מהם (כי אנחנו כנראה כבר לא נציל את עצמנו).

סופ"ש נעים והצטרפו לעמוד הפייסבוק של מגזין "כותרת".*

אקטואליה כללי מגזין רשימת קריאה תקשורת           
{ לכתבה "רשימת קריאה (1):…" לא התפרסמו תגובות }

{ הוספת תגובה }

* כתובת המייל לא תופיע בתגובות