[ אודות מגזין כותרת ]

החוג לתקשורת ע"ש דן של אוניברסיטת תל אביב השיק באפריל 2017 מגזין מקוון שנכתב ומופק על ידי סטודנטים בחוג, ונערך על ידי עיתונאי מקצועי. המגזין נקרא "כותרת", ע"ש בית-הספר לעיתונות שהוקם בזמנו על ידי חתן פרס ישראל לתקשורת, דב יודקובסקי... קראו עוד

החוג לתקשורת ע"ש דן של אוניברסיטת תל אביב השיק באפריל 2017 מגזין מקוון שנכתב ומופק על ידי סטודנטים בחוג, ונערך על ידי עיתונאי מקצועי. המגזין נקרא "כותרת", ע"ש בית-הספר לעיתונות שהוקם בזמנו על ידי חתן פרס ישראל לתקשורת, דב יודקובסקי ז"ל, והתמזג לתוך החוג לתקשורת בשנת 2015.

המגזין שם לעצמו למטרה לעסוק בכל מה שחשוב, רלוונטי ומעניין; להרחיב את היריעה בנוגע לנושאים שאינם מקבלים ביומיום התקשורתי את תשומת הלב הראויה; להשמיע את קולם של אלו המתקשים להישמע; ולתקוף סוגיות מוכרות מזוויות חדשות ורעננות. תהליך העבודה עליו יאפשר לסטודנטים לפעול באופן אמיתי בזירת התקשורת העכשווית כבר בתקופת הלימודים, ולשמש כחממת ניסוי לפיתוח אופני עבודה ומודלים חדשים בתחומים של פלטפורמות עיתונאיות, כריית מידע ועיבודו, תחקירנות ועוד.

בכך מצטרף החוג לשורה של מוסדות אקדמיים מובילים בעולם שהציבו בחזיתם גוף תקשורת משמעותי ועצמאי, אשר בזכות מעמדו הייחודי, משוחרר מכל לחצים מסחריים או אחרים. אנו טוענים כי בתקופה זו, שבה חווה המדיה אי ודאות כלכלית ופוליטית, אי אפשר אחרת: המהפכה הטכנולוגית של האינטרנט והכרסום במודל הכלכלי הישן של העיתונות הביאו לקריסה כלכלית בחלקים נרחבים של עולם העיתונות. קריסה זו, גורמת לא רק לקיצוץ משכורות ופיטורי עיתונאים, אלא גם להתערבות גוברת של מו"לים וזכיינים בתכנים העיתונאיים כדי לקדם ולשמר אינטרסים כלכליים ואחרים. שתי התופעות גורמות לפגיעה קשה בחופש העיתונות ובאמינותה. על פי דו"ח העיתונות הדיגיטלית לשנת 2015, תאגידי הענק אחראים למרבית החדשות המקוונות שהציבור צורך.

עובדה זו יצרה צורך דחוף בבניית מודלים חדשים של עיתונות – שיאפשרו גם לייצר תוכן איכותי ועצמאי. האוניברסיטאות הן, אפוא, חממות טבעיות לשם כך: המסגרת האקדמית מונעת פגיעה בחופש המידע והביטוי, ומאפשרת יצירתיות וחדשנות. מוסדות רבים בעולם כבר נמצאים שם. ג'ושוע בנטון, מנהל מעבדת העיתונות של אוניברסיטת הרווארד (ניימן לאב), העריך באחרונה כי יותר ויותר עיתונות בארצות הברית ובעולם כולו תיעשה בעתיד הקרוב על ידי מוסדות שלא למטרות רווח (מלכ"רים) ואוניברסיטאות. "יש עתיד לעיתונות", אמר בנטון, "הוא פשוט ייראה אחרת".

קריאה נעימה!

[ מערכת מגזין כותרת ]

איתי זיו

עורך מגזין "כותרת". בעבר: עורך מגזין בעיתון "העיר", סגן עורך במוסף "הארץ", ומבקר טלוויזיה ב"מעריב" וב"עין השביעית", היום: עיתונאי, עורך ספרים, מרצה, תסריטאי ומבקר תרבות

ענבר ספיר

תלמידת שנה ג' בתקשורת ובמדע המדינה. תל אביבית. מתעניינת בכל מה שקשור במגמות חברתיות ותרבותיות. מנהלת הסושיאל של מגזין "כותרת".

ספיר פולק

סטודנטית שנה שלישית בחוג לתקשורת ובחוג לסוציולוגיה-אנתרופולוגיה. כותבת ועורכת תוכן עצמאית בעמודי מדיה דיגיטלית. מתעניינת בתרבות פופלרית ונושאים חברתיים.

איל שטרן

סטודנט שנה שנייה במשפטים ובתקשורת. עיתונאי ספורט בחיתוליו, עורך וכותב בוואלה! ספורט. אוהב סיפורים - לשמוע ובעיקר לספר.

ינאי דוד מגדל

סטודנט שנה שלישית להיסטוריה מזרח תיכון ותקשורת.. בעל תשוקה למזרח תיכון ומרבה להתעדכן בכלי תקשורת בערבית.

נועם טלמון

סטודנט שנה שנייה לתקשורת וניהול. קופירייטר ומנהל מדיה חברתית. מתעניין בנושאים חברתיים ובספורט.

מאיר ניצן

סטודנט שנה שנייה לכלכלה ותקשורת, מתעניין בדילמות העולות בהקשרי אקטואליה, דת ומדינה וכלכלה. נשוי ואב לשתי בנות

לילך מרקוביץ'

סטודנטית שנה שנייה בחוג לתקשורת ואומנות התיאטרון. בעלת בלוג לסיפורים קצרים, חובבת נושאי אקטואליה, בידור ותרבות ותמיד בחיפושים אחר הנושא המעניין הבא.

אלין נחום

סטודנטית שנה שנייה בחוג למדע המדינה ובחוג לתקשורת. מתעניינת בעיקר בנושאים פוליטיים, מדיניים וחברתיים. מעבר לכתיבה ב״כותרת״ - פעילה במודל האו"ם, מועדון הדיבייט והלל.

יהל גלילי

סטודנט בשנה שלישית ואחרונה לתואר ראשון בתקשורת ופסיכולוגיה. מתעניין בנושאי סביבה, עירוניות, חדשנות ותרבות.